Menu Zamknij

Czy kolor wózka dziecięcego ma znaczenie?

wózek dziecięcy

Oczywistym jest, że najważniejszym aspektem podczas wyboru wózka dziecięcego jest stabilność i bezpieczeństwo, które może zapewnić dziecku. Zwracamy uwagę na jego konstrukcję i materiały, z których został wykonany. Kiedy jednak wybierzemy już model idealny, przychodzi moment wyboru koloru wózka. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

Choć wydawać mogłoby się inaczej, kolor wózka ma dość spore znaczenie. Warto wiedzieć jaki wpływ na dziecko będzie miało zabarwienie materiału. Kolory jasne będą odbijały promienie słoneczne wiosną i zimą przez co w wózku temperatura nie będzie zbyt wysoka. Ich wadą jest jednak dużo większa podatność na zabrudzenia, niż w przypadku wózków w ciemnym kolorze.

Kolor czarny, granatowy czy ciemny szary to barwy, które zdecydowanie mocniej przyciągną promienie słoneczne i sprawią, że w wózku – szczególnie w upały – może zrobić się nieprzyjemnie gorąco. Plusem jest mniejsza widoczność zabrudzeń na ciemnym materiale. Jaki w związku z tym kolor wybrać? Zdecydujmy się na kompromis. Nie wybierajmy ani śnieżnobiałych wózków, ani bardzo ciemnych kolorów.